Стр Hollow Мрежа одбор baord истиснување машина

Краток опис:

ПП шупливи одбор производство истиснување машина екструдер линија машина ВОВЕД: шупливи производство одбор линија ПП е специјална опрема за екструдирање PC шупливи мрежа одборот. Mooth со мазна и чиста површина, прекрасен изглед и отпорност на притисок. Пластични шупливи Мрежа одбор истиснување линија е широко се користат во градежништвото, пакување и декорација индустрии etc.The технологија шупливи лист умре со блок храна ко-истиснување да се добие УВ + компјутер + УВ, УВ + компјутер шупливи лист може да спаси 30% УВ на ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ПП шупливи одбор производство истиснување машина екструдер линија

  МАШИНА ВОВЕД: 
  ПП шупливи производство одбор линија е на специјална опрема за екструдирање PC шупливи мрежа одборот. Mooth со мазна и чиста површина, прекрасен изглед и отпорност на притисок. Пластични шупливи Мрежа одбор истиснување линија е широко се користат во градежништвото, пакување и декорација индустрии etc.The технологија шупливи лист умре со блок храна ко-истиснување да се добие УВ + компјутер + УВ, УВ + компјутер шупливи лист може да спаси 30% УВ на површина.

  МАШИНА ВКЛУЧУВА: 
  Оваа истиснување линија се состои од еден шраф екструдер, се топи-пумпа, хидраулични филтер размена на единица, шупливи лист умре главата, вакуум калибрирање на табелата, прво дестинации надвор машина, печка, лекување корона единица, маса за ладење, вториот дестинации надвор машина, кастри и должина подмирени со сечење единици и полнач итн

  МАШИНА поединости: 

  екструдер модел Φ100 Φ120
  ширина на производот 1300mm 2100mm
  дебелина на производот 2-10mm 2-10mm
  моќност на мотор 110kW 132kw
  Papacity 250-300kg / h 400-450kg / h

    


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !