ПВЦ двоен ѕид брановидни цевки Производствена линија

Краток опис:

Pe / ПВЦ Единствен / двоен ѕид брановидни цевки истиснување машина линија за производство Опис: Оваа брановидни производна линија може да се користи за да се произведе еден ѕид или двоен ѕид брановидни цевки од ПЕ, ПП, ПВЦ, Ева постојано, како и брановидни цевки PA. Тоа calso наречен ПВЦ брановидни цевки истиснување / ПВЦ брановидни цевки машина / ПВЦ брановидни цевки производна линија / pe брановидни цевки истиснување / pe брановидни цевки машина / pe брановидни цевки истиснување линија / pe брановидни цевка производствена линија. Charac ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Pe / ПВЦ Единствен / двоен ѕид брановидни цевки истиснување машина линија за производство 

  Опис:
  Оваа брановидни производна линија може да се користи за да се произведе еден ѕид или двоен ѕид брановидни цевки од ПЕ, ПП, ПВЦ, Ева постојано, како и брановидни цевки PA.
  Тоа calso наречен ПВЦ брановидни цевки истиснување / ПВЦ брановидни цевки машина / ПВЦ брановидни цевки производна линија / pe брановидни цевки истиснување / pe брановидни цевки машина / pe брановидни цевки истиснување линија / pe брановидни цевка производствена линија. 

  Карактеристики и примена на цевки: 
  Пластични цевки еден ѕид брановидни имаат карактеристики на  high temperature resistance, resistant to corrosion and abrasion, high intensity, good flexibility, etc.

  Тие се користат во областа на авто жица, електрични цевки нишка поминува, коло на машина алатка, заштитни цевки на светилки и фенери жица, цевки од климатик и машина за перење, Овие брановидни цевки особено се користат како жици на до-пазар автомобили, електрични цевни цевка донесувањето, машина за перење, климатик цевки, цевки светилка, итн

  Карактеристики машината: 
  Пластични еден ѕид брановидни цевка производствена линија развиен од страна на нашата компанија донесува брзини да се кандидира калапи и шаблони за да се реализираат вода циркулира ладење и воздушно ладење на производите, кој обезбедува висока брзина на лиење, дури corrugation, мазна внатрешна и надворешна цевка ѕид.

  Машина листа дела:
  1. Единствен завртка екструдер: SJ-45/30, 65/30
  2. Corruated цевка мувла: 50-72pairs
  3. Брановидни цевки формирање машина
  4. Двоен станица навивач
  5. електрични контрола на владата.

  Помошни машина;
  1. дестинации-оф единица 
  2. машина за сечење
  3. ликвидација машина 
   

   

   

   

  Модел на еден шраф екструдер SJ-30B SJ-45B SJ-65B SJ-90B SJ-120B SJ-150B
  завртка на екструдер (L / D) 25-33 25-33 25-33 25-33 25-33 25-33
  Моќта на екструдер (kW) 2,2-7,5 7,5-22 18,5-55 55-185 90-280 110-300
  Топлинска моќност (kW) 5-8 6-12 12-18 16-40 20-60 30-80
  ладење стил Од страна на навивачите и вода
  Макс. Екструдирање капацитет (kg / h) 18 60 180 450 650 950

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !