SJSZ65 PVC таванот панел истиснување машина

Краток опис:

PVC Ceiling Panel Extrusion Machine -Suke Machinery —-MACHINE INTRODUCTION—- , Our company is cooperating with many universities to develop the urgently needed plastic machine. It also absorbs advanced technology from abroad to achieve the purpose of supplying complete machine and technology. The PVC ceiling is made by PVC and some additives. It is mostly used in the kitchen and washroom decoration. It has the characteristics of the light weight, moisture-proof, heat insulation a...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ПВЦ Таванот Панел истиснување машина -Suke машини

  --MACHINE INTRODUCTION--,

  Нашата компанија соработува со многу универзитети за развој на итно потребни пластична машина. Таа, исто така ја апсорбира напредна технологија од странство за да се постигнат целите на обезбедување комплетна машина и технологија.
  Таванот ПВЦ е направен од ПВЦ и некои додатоци. Најмногу се користи во кујна и бања декорација. Што има карактеристики на мала тежина, влага-доказ, топлина изолација и дека не е лесно да се отпушти, апсорбира прашина, но лесно да се наслика, се инсталира.

  --EQUIPMENT LIST--: 
  1. Завртка вовлекување машина 
  2. SJSZ 51 × 105 двојни завртка екструдер
  3. истиснување мувла
  4. Shaping машина
  5. дестинации-оф машина
  6. машина за сечење
  7. полнач

  Помошни Машина за Опција
  1. SWP360 дробилката
  2. 200/500 Миксер
  3. филм Ламинатори Машинско

  --MACHINE FEATURES--: 
  Тоа е тестиран за многу пати, така што има предности на заштеда на енергија и материјал, како и зголемување на ефикасноста и профит од усвојувањето на напредна технологија. Производ на таванот машина ПВЦ е мазна, убава, и нема штета мирис, и покрај тоа не е лесно да се биде надвор од форма.
  Постојат многу начини на таванот ПВЦ, како што се асортименти на млечно бела, крем боја, киселина сина, и моделите на цвет, паркет, бамбус и праска. И, се разбира, на модели и бои на PVC таванот се направени во согласност со барањата на клиентите.

  --PRODUCT DETAILS--:

  производи

  PVC таванот, ПВЦ панел, PVC ѕид панел

  спецификација

  Доказ

  Светлина во тежина и лесен за инсталација

  Единечната цена

    US1.50 ~ US4.00

  Сооднос на CaCO3

  30-200% 

  ширина

  10 см / 16см / 18cm / 20см / 25 см / 30 см / 60cm

  должина

  5.8m / 5.95m / како барања на клиентите

  дебелина

  6mm / 7mm / 7.5mm / 8мм / 9mm / 10mm / 11mm / 12mm

  Тежина

  1.85kg-3.3kg

  површина

  Печатење, топла печат, печатење pearlite, перитонеална, нормално сјајни, високо сјајна

  Бои

  Различни бои за да го одберете

  карактеристики

  (1) Висок смалуваат површина, мазна, без разлика кога се споени

  (2) Огноотпорни, влага-доказ, мувла доказ, водоотпорен, изолација, звучна апсорпција, лесен во тежина и лесен за инсталација

  (3) За таванот и ѕидот декорација

  (4) На различни бои и дезени

  тип

  Рамна површина или средината на жлебот

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !